Czym wyróżnia się lornetka typu dachowego?

Lornetki dachowe w ostatnim czasie cieszą się dość dużym zainteresowaniem, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Największą zaletą lornetek z pryzmatami w układzie dachowym jest oczywiście możliwość ustawienia obiektywów w jednej linii. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że lornetka dachowa może mieć zdecydowanie mniejszy wymiar niż tradycyjne modele porropryzmatyczne.

lornetka Bushnell Legacy

Czym charakteryzują się lornetki z daszkiem?

Popularne lornetki dachowe (przykłady tutaj) bardzo często wyposażone są w wewnętrzny system ogniskowania, w którym to jedynym elementem ruchomym jest specjalne pokrętło regulacji ostrości. Dzięki takiej nietypowej konstrukcji lornetka jest praktycznie całkowicie zabezpieczona przed wodą, pyłem i wszelkimi drobnoustrojami. Jest to również idealny sposób, aby powstrzymać wewnętrzne skraplanie się wilgoci. Ważną cechą lornetek dachowy jest minimalna odległość ostrzenia, która wynosi mniej niż dwa metry.

Jakie największe zalety?

W lornetkach dachowych znacząco zminimalizowano zewnętrze części ruchome, dzięki czemu poprawia się odporność mechaniczna i co najważniejsze nie ma ryzyka rozregulowania lornetki przez przypadkowy nacisk na okulary. Profesjonalne lornetki dachowe to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na kompaktowość i wysoką wytrzymałość. Każdy żołnierz, miłośnik ornitologii albo fanatyk turystyki górskiej powinien w pierwszej kolejności rozejrzeć się właśnie za modelami dachowymi, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *