Straż miejska

Praca strażnika miejskiego w Polsce należy chyba do jednego z najbardziej niewdzięcznych zajęć jakie można sobie tylko wyobrazić. Strażnicy miejscy mają bowiem na co dzień okazję spotykać się na swojej drodze z wieloma bardzo pijanymi i agresywnymi osobami, do których nie można podchodzić z agresją i trzeba ich uspokoić. Jeśli jednak osoba jest przez dłuższy czas agresywna i istnieje ryzyko utraty zdrowia lub pewnego uszczerbku, to strażnicy miejscy muszą użyć takich przyrządów jak pałka teleskopowa czy gaz pieprzowy.

Użycie broni

Używanie takich przyrządów jak pałka teleskopowa nie wiąże się z większymi konsekwencjami dla służb mundurowych i jest to po prostu ich prawo gdy widzą osobę, która jest bardzo agresywna i stwarza pewne zagrożenie. Użycie broni palnej zarówno przez policanta jak i strażnika miejskiego jest jednak bardzo poważną sprawą i w przypadku zabicia agresywnej osoby lub przestępcy policjant musi tłumaczyć się przed prokuraturą i przedstawić swoją wersję wydarzeń. Często bowiem dochodzi do przekroczenia swoich praw przez różnego rodzaju funkcjonariuszy.

Słuszna decyzja

Policjanci i strażnicy miejscy nie mają jednak często innego wyjścia i muszą strzelać do agresywnych osób, które posiadają broń bądź straciły w pełni świadomość po narkotykach i innych substancjach. Największym zagrożeniem wydają się być dopalacze, które sieją spustoszenie w głowach szczególnie młodych osób, które bardzo często robią głupie rzeczy będą w totalnym afekcie i tracąc nad sobą kontrolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *