Czy gaz pieprzowy jest bezpieczny?

Gaz pieprzowy: https://ostry-sklep.pl/gazy-pieprzowe-i-obronne jest jednym z najczęściej wykorzystywanych środków do samoobrony. Jest łatwy w użyciu, a przy tym niezwykle skuteczny. Wiele osób ma jednak obiekcje i niepewność przed jego użyciem, ponieważ nie są do końca pewni, czy nie będzie to niosło ryzyka utraty zdrowia przez napastnika, czego oczywiście konsekwencje poniesie osoba używająca gazu. Jak to zatem wygląda faktycznie?

Do czego służy?

Gaz pieprzowy wykorzystywany jest w celu wywołania bólu i uczucia pieczenia w oczach, co powoduje, że agresor atakujący posiadacza gazu pieprzowego zostaje zatrzymany, oszołomiony i skutecznie oślepiony. Działanie tego środka jest niezwykle skuteczne. W momencie naciśnięcia spustu z pojemnika uwalniany jest gaz, który tworzy gęstą mgiełkę, która otacza głowę napastnika i wywołuje opisane wcześniej reakcje. I choć jest to środek bardzo skuteczny, to jednak nie ma pewności, czy jest bezpieczny.

Jaki ma wpływ na organizm?

Okazuje się jednak, że gaz pieprzowy jest niezwykle bezpiecznym środkiem obezwładniającym. I choć skutki jego działania na to nie wskazują, ponieważ w spektakularny sposób wywołują nawet ślepotę, to jednak jest to działanie krótkotrwałe, które po kilkunastu minutach mija. Jest to zatem idealny czas na to, aby uciec z miejsca ataku, lub też, aby obezwładnić napastnika i wezwać pomoc lub policje.

Z tego właśnie powodu gaz pieprzowy jest tak często polecany jako środek używany do samoobrony, ponieważ jako jeden z niewielu nie niesie ze sobą żadnych poważnych reperkusji zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *