Trening przed survivalem

Na survival bardzo często decydują się osoby, które charakteryzują się dużą wytrzymałością fizyczną, jak i psychiczną. Z racji tego, że wyprawy survivalowe bardzo często planowane są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, dziś na rynku znajdziemy wiele firm, które szkolą, przygotowują kandydatów do takiej wyprawy. Jeżeli w takiej wyprawie będziemy uczestniczyć po raz pierwszy, warto dobrze się przygotować, by samo założenie survivalu nas nie rozczarowało w trakcie.

kajdanki zawiasowe

Ćwicz, ćwicz…

Wytrzymałość fizyczna i siła to często dwa elementy opisujące kandydatów na wyprawy survivalowe. Nie oznacza to jednak, że osoby mniej sprawne nie mogą wziąć udziału w takiej eskapadzie. Do wszystkiego w końcu można się przygotować, a na rynku znajdziemy wiele ofert przygotowawczych do wyprawy.

Ćwiczenia sprawnościowe wzmocnią naszą odporność, przygotują np. do wielogodzinnej wspinaczki. Zajęcia w różnych temperaturach zahartują nasz organizm, a bieg poprawi wydolność i wytrzymałość. Ćwiczeń dopasowanych do kandydatów survivalowych jest naprawdę wiele, Oprócz hartowania i wzmacniania siły, doskonale sprawdzą się też wszelkiego rodzaju zajęcia, gdzie będzie trzeba wykorzystać nasz spryt i analityczne myślenie. Tak więc nie zdziwmy się, kiedy w trakcie zajęć przyjdzie nam otwierać np. kajdanki (patrz: https://ostry-sklep.pl/kajdanki) za pomocą małego drucika lub standardowo-agrafki. Po co nam takie umiejętności? Dzięki nim rozwijamy sprawność ruchowa, włączamy analityczne myślenie i ćwiczymy różne działania pod wpływem stresu, Na survivalu w końcu każda umiejętność może się nam przydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *