Jak się przygotować do ASG?

ASG jest zabawą zespołową, która polega na imitacji pola walki i rozgrywaniu na określonym terenie bitwy za pomocą specjalnej broni ASG. Pomimo tego, że to tylko zabawa, wymaga to mimo wszystko odpowiedniego przygotowania, aby grupowe zmagania tego typu mogły być po pierwsze możliwe, a po drugie bezpieczne.

Czym strzelać?

Najważniejsze w tej zabawie jest posiadanie odpowiedniego pistoletu. Broń typu air soft gun nie strzela oczywiście prawdziwymi pociskami, a jedynie plastikowymi kulkami, jednak jakość i precyzja wykonania poszczególnych modeli broni sprawia, że jest to nad wyraz realistycznie odwzorowany aspekt zabawy.

Dostępne są oczywiście różne rodzaje broni. Od prostych pistoletów, po karabiny maszynowe, aż po karabiny snajperskie. Jest to zatem prawdziwy raj dla każdego fana militariów, gdy za pośrednictwem względnie bezpiecznej zabawy można się przenieść na pole bitwy.

A co z bezpieczeństwem?

Mimo że podczas zabawy w ASG używa się jedynie plastikowych kulek, to mimo wszystko zagrożenie dla zdrowia jest całkiem spore, jeśli nie posiada się odpowiedniego rodzaju zabezpieczenia dla swojego ciała. Szczególnie dotyczy to twarzy, która jest najbardziej narażonym miejscem ze względu na obecność oczu.

Aby odpowiednio zabezpieczyć twarz przed nadlatującymi z dużą szybkością i mocą kulkami najważniejsze jest to, aby posiadać po pierwsze gogle na oczy, hełm na głowę i najlepiej jeszcze maskę na twarz.

Uzupełnieniem ochrony twarzy i głowy jest strój militarny, który nie stanowi oczywiście zbyt dużego zabezpieczenia dla ciała, lecz jest elementem maskującym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *